Archiwum kategorii: Rozmowy z Bogiem

Rozmowy z Bogiem (ang. Conversations with God) – trylogia książkowa Neale’a Donalda Walscha. Według Walscha jej współautorem jest Bóg, którego przekaz zapisał pismem automatycznym. W 2006r. powstał film na prawdziwych, dramatycznych przeżyciach Neala.

Rozmowy z Bogiem

neale donald walsch

15 lat temu kupiłem 3 tomy „Rozmowy z Bogiem”. Później następne między innymi „Przyjaźń z Bogiem”.
Z tych książek uzupełniałem wiedzę, pomogły mi w osobistym rozwoju duchowym.
Dzięki wiedzy z tego typu literatury mamy możliwość poszerzenia świadomości,
można rozwiązać różne problemy życiowe, zdrowotne, finansowe, partnerskie itp.
A świadomość pomoże rozwiązać różne problemy w tym zdrowotne i w wielu przypadkach zmienić własne życie: złe nawyki, nałogi, złość, zrównoważyć i wyciszyć umysł i wiele innych korzyści.

Admin

Rozmowy z Bogiem (ang. Conversations with God) – trylogia książkowa Neale’a Donalda Walscha. Według Walscha jej współautorem jest Bóg, którego przekaz zapisał pismem automatycznym. W 2006r. powstał film na prawdziwych, dramatycznych przeżyciach Neala.

Neale Donald Walsch – biografia – tutaj

rozmowy z bogiem

Książki  Neale Donald Walscha przeznaczone są dla każdego. Są wspaniałym darem dla tych, którzy prawdziwie łakną odpowiedzi i cenią pytania; którzy ze szczerym sercem, otwartym umysłem i tęsknotą w duszy poszukują prawdy. Książki poruszają odwieczne zagadnienia życia i miłości, celu i funkcji, ludzi i związków, dobra i zła, grzechu i winy, przebaczenia i odkupienia, ścieżki do Boga i drogi do piekła… słowem, wszystko.
Bez osłonek omawiają kwestie seksu, władzy, małżeństwa, dzieci, pracy, zdrowia, „życia przed życiem”… wszystko. Zgłębiają wojnę i pokój, wiedzę i ignorancję, ofiarowanie i branie, radość i smutek. Rozpatrują to co konkretne, i to co abstrakcyjne, widzialne i niewidzialne, prawdę i nieprawdę.

Cytaty z „Rozmowy z Bogiem” tom I
– Jesteś twórcą twej własnej rzeczywistości, a życie nie ukaże ci się od innej strony,
niż myślisz, że ci się ukaże. Źródło: s. 77
– Ja pragnę dla ciebie, czego sam dla siebie pragniesz. Niczego więcej, niczego mniej. Ja nie siedzę i nie rozpatruję kolejnych ludzkich próśb, zastanawiając się, do której
z nich się przychylić. Wszystkim rządzi prawo przyczyny i skutku, a nie moja łaska
lub niełaska. Źródło: s. 156
– Lęk to energia, która pomniejsza, zamyka, wciąga, ucieka, chowa, gromadzi, szkodzi. Miłość to energia, która powiększa, otwiera, wysyła, zostaje, odsłania, ofiarowuje, goi. Źródło: s. 36
– Czy chcesz, aby twoje życie naprawdę „wystartowało”? W takim razie zmień swoje myślenie o nim. I o sobie samym. Myśl, mów i działaj jak Bóg – którym jesteś.
Źródło: s. 104–105
– Nie osądzaj ani też nie potępiaj, gdyż nie wiesz, dlaczego coś się zdarza ani czemu służy. Źródło: s. 60
– Czy jest twoim zamiarem być w stanie zwanym lękiem czy też w stanie zwanym miłością? Gdzie jesteś i skąd – z jakiego stanu – wychodzisz na przeciw życiu?
Źródło: s. 224
– Stan waszego zdrowia poprawi się natychmiast, gdy przestaniecie się martwić
– umartwiać. Źródło: s. 244
Więcej cytatów –
tutaj

Film „Rozmowy z Bogiem” opowiada prawdziwą historię Neale’a Donalda Walscha, która zainspirowała i odmieniła życia milionów na całym świecie.
Podróż rozpoczyna się od niespodziewanego wypadku samochodowego w wyniku którego główny bohater łamie kark oraz traci pracę. Wkrótce jesteśmy świadkami transformacji jak z normalnego faceta przeistacza się z bezdomnego włóczęgę walczącego o przeżycie. Obserwujemy jego emocjonalną walkę aby zdobyć wystarczająco żywności, nawiązać przyjaźnie oraz odzyskać swoje życie.
I już w chwili kiedy wszystko zdaje się iść w dobrym kierunku sytuacja staje się jeszcze gorsza. Czując się jak kompletny nieudacznik w każdym aspekcie życia,
Neale pełen gniewu i goryczy zadaje Bogu pytania i ku swojemu niedowierzaniu otrzymuje odpowiedzi.

Rozmowy z Bogiem – prawdziwa historia Neale’a Donalda Walscha – lektor PL

Książki można kupić tutaj
rozmowy z bogiem