Witamina C – 6 efektów

witamina c

Witamina C – 6 efektów

Korzyści z naturalnych kuracji Witaminą C nie są postrzegane jako dobre wieści dla przemysłu żyjącego głównie z syntetyków.
Korzyści z Witaminy C są postrzegane przez przemysł farmaceutyczny, jako zgroza.

Oto 6 efektów ubocznych stosowania Witaminy C mogących wykończyć finansowo wielką farmację

1. Może się zdarzyć, że pacjentom z poważną chorobą niedokrwienną serca,
tak zwaną wieńcówką, a także tym, którym już się noga omsknęła i dostali zawału, niewinna Witamina C może wesprzeć układ krążenia.

Stres oksydacyjny, to poważne niebezpieczeństwo dla sercowców i nie tylko.
Prowadzi do zapalenia komórkowego i przewlekłych chorób.
Nauka w tym temacie ma jasne stanowisko:
Witamina C zatrzymuje reakcję łańcuchową, a w pierwszej kolejności pozwala utrzymać ciśnienie krwi na zdrowym poziomie, bez potrzeby stosowania toksycznych leków, które zwiększają ryzyko chorób wątroby.

2.Pacjenci z chorobą nowotworową mogą pomóc sobie witaminą C na 2 sposoby:

Albo w ogóle zostaną wyleczeni dużymi dawkami witaminy C dożylnie (IV),
albo doustnie Liposomalem C.
Jednak również w przypadku, gdy zdecydują się na chemioterapię, witamina C może zmniejszyć bardzo szkodliwe skutki uboczne takiej kuracji.
Przeciw utleniające i przeciwzapalne działanie Witaminy C zapobiega zarówno występowaniu, jak i rozprzestrzenianiu się raka.

W istocie, badania wykazały, że rozpuszczalne w wodzie przeciwutleniacze, takie jak witamina C, mogą zwiększyć przeciwnowotworową aktywność kurkuminy w komórkach nowotworowych.

3. Zmniejszenie uzależnienia od medycyny konwencjonalnej ludzi, którzy zdecydowali się prowadzić niezbyt zdrowy styl życia. Przykładowo palacze.

Na przykład, palacze, którzy regularnie przyjmują witaminę C mniej tracą witaminy E, która często jest wyczerpywana przez palenie.
Palacze, którzy przyjmują witaminę C obciążeni są mniejszym ryzykiem chorób układu krążenia i wieloma postaciami raka
Zmniejsza się także uszkodzenie DNA związane z darciem, bowiem zmniejszają się zmiany zapalne, które często uszkadzają DNA.
Ponadto witamina C, co wykazano w badaniach, poprawiając ogólny stan zdrowia tętnic wieńcowych, zmniejsza tworzenie się płytek wewnątrz ścian tętnic.

4. Zmniejsza się obciążenie finansowe cukrzyków, lub podatników fundujących cukrzykom insulinę i inne.

Badania w 2008 roku wykazały, że witamina C pomaga redukować poziom glukozy
u osób z cukrzycą. Dla innych kluczowych wartości krwi, przy cukrzycy wydaje się także korzystna.
Według doktor medycyny Juliana Whitaker’a, założyciela i dyrektora Instytutu Whitaker Wellness:
„Witamina C ma zdolność utrzymywać na niższych szczeblach sorbitol, alkohol cukrowy, który może gromadzić się w komórkach, uszkadzając oczy, nerki, i układ nerwowy.
To, a także zdolność Witaminy C do hamowania wolnych rodników tlenowych, sprawia, że stanowi ważną broń w arsenale przeciwko powikłaniom cukrzycy.”

5. Zmniejszenie wydatków na leki związane z objawami astmy i innymi chorobowymi stanami oddychania.

Witamina C jest dobrze znana jako czynnik chroniący przed przeziębieniem, lub zmniejszającym jego objawy. Ale o tym wiedzieliśmy od pradziadka.
Jednak nowsze badania wykazują, że antyoksydacyjne działanie witaminy C może pomóc w bardziej poważnych problemach układu oddechowego, takich jak astma.
Doktor medycyny Robert F. Cathcart, który skutecznie leczył ponad 20 tysięcy (sic!) pacjentów za pomocą dużych dawek witaminy C powiedział:
„Astma najczęściej ustępuje po dawkach, na granicy tolerancji jelit, askorbinianu. Dziecko z atakami astmatycznymi może zostać wyleczone za pomocą dużych dawek kwasu askorbinowego. Dotychczas wszystkim swoim pacjentom z atakami astmatycznymi związanymi z wystąpieniem chorób wirusowych zdołałem złagodzić objawy przez leczenie dużymi dawkami Witaminy C
Wysoka dawka witaminy C często przewyższa działanie antybiotyku!

6. Można pomóc sobie – uniknąć, lub wyleczyć wrzody i zapalenie błony śluzowej żołądka bez leków.

Witamina C, co wykazano badaniami, odgrywa istotną rolę ochraniacza przed uszkodzeniem oksydacyjnym w żołądku.
Takie uszkodzenie zwykle prowadzi do problemów, takich jak wrzody i uszkodzenie błony śluzowej żołądka.
Wyższe dawki Witaminy C są także związane z obniżonym ryzykiem
raka żołądka.
Skutki uboczne działania witaminy C są jak widać dla wielkiej farmacji groźne, natomiast dla człowieka wręcz przeciwnie.
witamina c
Groźne są braki witaminy C 
Należy też mieć na uwadze, że odgórnie zalecane ilości witaminy C, czyli od 75mg do 90 mg na dobę, nie wystarczą nawet dla wiewiórki.
Naukowe dane jasno pokazują, że człowiekowi są potrzebne znacznie większe dawki witaminy C, takie od 500 mg.
A nawet mogą być wymagane do kilku tysięcy mg dziennie w szczególnych przypadkach. Tylko w celu optymalnych na dany moment korzyści zdrowotnych.