Kryształ górski – świadomość

kryształ górski

Przez kilka lat zajmowałem się produkcją biżuterii z kamieni półszlachetnych, korala, pereł z oprawą w srebrze.
Ponieważ moc kamieni zawiera pozytywną energię o działaniu uzdrawiającym, postanowiłem podzielić się z Państwem informacjami na temat leczniczego działania kamieni półszlachetnych oraz wykonałem biżuterię działającą uzdrawiająco na wiele obszarów ciała fizycznego i duszy (podświadomości).
W wielu przypadkach odpowiednio dobrane kamienie wspomagają powrót do zdrowia. Szczególnie moc kryształu górskiego jest wszechstronna w wielu problemach.
Byłem świadkiem działania kryształu (kolczyków) na wyciszenie dokuczliwej migreny. Inne kamienie działały na poprawę krążenia czy regulację układu pokarmowego
i w wielu innych problemach zdrowotnych.

Admin

Kryształ Górski

Grupa: kamień szlachetny z grupy Kwarcu
Barwa: biała lub bezbarwny, przezroczysty, często zmętniały
Połysk: szklisty, żywiczny
Inkluzje: Czasami w Krysztale Górskim występują inkluzje obcych minerałów:
goethytu (Kwarc Gwiaździsty), złota, pirytu, rutylu (Kwarc Rutylowy), turmalinu (Kwarc Turmalinowy).
Pochodzenie: pegmatyty, skały magmowe, utwory hydrotermalne,
żyły typu alpejskiego, aluwia
Występowanie: Indie, Sri Lanka, Kenia, Madagaskar, Brazylia, Gujana Francuska, USA (Maine, Nowy Jork, Płn Karolina, Arkansas, Kalifornia), Rosja, Ukraina, Kazachstan, Gruzja, Szwajcaria, Austria, Włochy, Niemcy, Czechy, Polska, Francja.

Kryształ Górski to bezbarwny, przezroczysty Kwarc (dwutlenek krzemu), stanowiący powszechny składnik wielu skał na Ziemi. W zależności od domieszek różnych pierwiastków wbudowanych w jego strukturę tworzy liczne odmiany barwne – Ametyst, Cytryn, Kwarc Różowy, Niebieski czy Dymny i inne. Biała, nieprzezroczysta odmiana kwarcu nosi nazwę Kwarcu Mlecznego. W strukturze Kwarcu Mlecznego znajdziemy ogromną ilość wrostków cieczy z pęcherzykami gazu lub wrostków minerałów ilastych (np. Kaolinitu). Niekiedy Kryształ Górski zawiera w swojej strukturze libelle – pęcherzyki z gazem lub płynem, dla których wypełnieniem bywa kwas węglowy lub roztwór soli. Kryształ Górski wygląda wtedy tak, jakby był wypełniony kroplami wody. Inny efekt szczególnie ceniony w jubilerstwie to występujące w Krysztale wrostki rutylu
(Kwarc Rutynizowany). Cały szereg innych minerałów, stanowiących wypełnienia Kwarcu może powodować także efekt tęczowej poświaty Kryształu.
Kryształ Górski w dotyku jest zawsze chłodny – dzieje się tak dlatego, że cechuje go bardzo dobre przewodnictwo cieplne oraz duża pojemność cieplna, co powoduje odczuwalne zimno w dotyku.
Nazwa Kryształu Górskiego pochodzi od greckiego słowa „krystallos” czyli „lód”. Powszechna nazwa „kryształ” przez wiele stuleci była zarezerwowana tylko dla Kryształu Górskiego.

Właściwości:
Kryształ Górski jest kamieniem o najsilniejszym działaniu oczyszczającym – zarówno ciało, umysł, jak i pomieszczenia. Przez tę właściwość zwany jest „królem kryształów”, lub „neutralizatorem”. Kryształ Górski to także swoisty „wzmacniacz energetyczny” działający jak akumulator. Umożliwia realizację planów zwiększając naszą zdolność wprowadzania ich w życie. Umożliwia osobisty rozwój poprzez transformację negatywnej energii w pozytywną (zarówno tej zewnętrznej – w pomieszczeniach,
jak i tej pochodzącej od innych ludzi). Umysł oczyszczony z negatywnych myśli może efektywnie pracować nad pozytywnymi zmianami wewnętrznymi oraz tymi, które chce przeprowadzić w swoim otoczeniu. Pojawia się w nas obiektywizm odbioru wydarzeń oraz gotowe rozwiązania dla problemów nas dotykających. Powiększa się zdolność koncentracji, rodzi optymizm i wiara we własne możliwości. Życie nabiera sensu, gdyż posiadamy samoświadomość tego, co dzieje się w nas i wokół nas. Dzięki oczyszczającej energii Kryształu Górskiego możemy żyć w zgodzie z sobą, innymi ludźmi i naturą.

Kryształ Górski wg medycyny niekonwencjonalnej:
– Kamień „neutralizator” – zobojętnia szkodliwe promieniowanie, wspomaga leczenie guzów nowotworowych i ciężkich przeziębień.
– Łagodzi objawy bolesnego miesiączkowania.
– Dobrze wpływa na cerę oczyszczając ją z toksyn.
– Stymuluje funkcjonowanie mózgu i pomaga w przepływie energii wewnątrz organizmu.
– Działa zbawiennie na organy wewnętrzne, szczególnie nerki i organy płciowe.
– Wspomaga pracę nadnerczy oraz pobudza płodność zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

geoda kryształowa

KRYSZTAŁ GÓRSKI – bardzo wszechstronny kamień, szczególnie na choroby głowy, świetnie pomaga przy migrenach, różnych bólach głowy, na oczy, tarczycę.
Usuwa zatory i blokady, harmonizuje i oczyszcza aurę. Od wieków używany jako talizman ochraniający i wzmacniających. W umysł i duszę wnosi jasność, harmonię, czystość. „Ładuje” nasze akumulatory, wzmacnia.
Bardzo ważny w trudnych czasach – pomaga w odnalezieniu, poznaniu siebie,
prowadzi do świadomości uniwersalnej.
„Budzi z głębokiego snu” – po co żyjemy, dokąd zmierzamy, jakie są nasze cele.

kryształ górski 1