Zeolit – wiele zastosowań

 

Zeolit – wiele zastosowań

zeolit

Szanowni Państwo, otaczajmy się na co dzień naturalnymi produktami,
szczególnie takimi jak Zeolit, świetny absorbent, o ogromnych możliwościach.
Zeolit jest znanym adsorbentem mikotoksyn, metali ciężkich oraz wirusów,
zwalcza drobnoustroje. Hamuje większość najcięższych chorób.
Jest stosowany w ośrodkach leczniczych w wielu krajach
(w Polsce jeszcze mało znany).
Zeolit jest nie tylko najsilniejszą bronią przeciwko wolnym rodnikom, przyczynom wszystkich chorób, ale posiada siłę absorpcji metali ciężkich, radionukleidów i toksyn.
Pozytywny wpływ Zeolitu na organizm
tutaj

poklady-zeolitu

 

Zeolit znajduje zastosowanie także w gospodarstwach domowych, ogrodnictwie, uzdatnianiu wody itd. Dzięki swoim właściwościom umożliwiającym pochłanianie wilgoci, świetnie sprawdza się jako pochłaniacz przykrych zapachów oraz odświeżacz powietrza. Z powodzeniem stosuje się go również jako środek przeciwko molom.

Odświeżacz powietrza – wprowadza do mieszkania zapach czystości i świeżości.
Jak udowodniły ostatnie badania, to właśnie zapach jest wizytówką pomieszczenia.
Warto więc zadbać, aby nasze wnętrza charakteryzowała ładna i przyjemna woń.
Z pewnością poprawi to nastrój osób przybywających w danym pomieszczeniu i sprawi, że przebywanie w takim wnętrzu stanie się prawdziwą przyjemnością.

Środek na mole – to niezbędny produkt, który powinna mieć w szafie każda osoba dbająca o swoje ubrania. Skutecznie zwalcza mole odzieżowe, zarówno osobniki dorosłe, jak i larwy oraz jaja.

Pochłaniacz wilgoci i zapachów – to produkt dzięki, któremu lodówka stanie się miejscem czystym i bez zapachów. Właściwości Zeolitu skutecznie zapobiegają powstawaniu pleśni oraz przykrego zapachu. Pochłaniacz wilgoci pozytywnie wpływa również na przechowywane w lodówce owoce, warzywa, mięso i ryby opóźniając ich psucie się.

Pochłaniacz wilgoci i zapachów do piwnic – nikt z nas nie lubi przykrego zapachu pleśni oraz uczucia wilgoci, która negatywnie wpływa na przechowywane w piwnicy produkty.

Pochłaniacz wilgoci i zapachów do mebli – to idealne rozwiązanie pozwalające zapobiegać rozwojowi pleśni i związanego z nią stęchłego zapachu.
Skutecznie chłonie niepożądane zapachy i wilgoć, przedłużając przy tym przydatność przechowywanych w szafach produktów takich jak owoce, warzywa i mięso oraz ryby.

Pochłaniacz zapachu i wilgoci do samochodu – świetnie sprawdza się w łatwym
i szybkim usuwaniu wilgoci z samochodu, naczepy, przyczepy kempingowej lub łodzi.
To najlepszy wybór w walce z zaparowanymi szybami wewnątrz pojazdu oraz innymi problemami związanymi z wilgocią. Samochodowy pochłaniacz wilgoci przyciąga nadmiar wilgoci w pojeździe niczym magnes.

Wkłady do popielniczek – zwalczają przykry zapach popiołu i papierosów.
Pozwoli to skutecznie wyeliminować zapachy i substancje tytoniowe, które są zagrożeniem dla zdrowia. Wystarczy wsypać do popielniczki warstwę około 1cm.

Podłoże w akwarium – Zeolit jest zalecany w utrzymaniu czystego akwarium. Zapobiega powstawaniu glonów, klaruje wodę zapobiega powstawaniu glonów, zapewnia stabilizację pH wody w akwarium, wiąże metale ciężkie i fenole, zapewnia równowagę biologiczną w akwarium, co pozytywnie wpływa na proces wzrostu rybek.

Wiagra dla kwiatów – Zeolit odpowiada za przyspieszony wzrost roślin.
Wspomaga rozwój ich sytemu korzeniowego oraz znacznie ułatwia ich ukorzenianie się. Odpowiada też za wydłużenie czasu działania nawozów oraz dzięki właściwościom zatrzymującym wodę w glebie, zmniejsza aż o 50% koszty wynikające z podlewania roślin. Niweluje także skoki temperatury, które negatywnie wpływają na rośliny. Zmniejsza kwasowość gleby, pochłania metale ciężkie oraz zapewnia właściwe warunki powietrzno-wodne w podłożu. Dzięki temu mamy piękne i zdrowe rośliny.
Właściwości jakie posiada, doskonale stymulują kwiaty do wzrostu oraz pozytywnie wpływa na ich ubarwienie.

zeolit-w-uprawach

Zeolit w systemie oczyszczania wody i ścieków.
Zeolit jest naturalnym minerałem zaliczanym do grupy glinokrzemianów.
Jego szkieletowa konstrukcja zapewnia unikatowe właściwości molekularno-sitowe, sorpcyjne i jonowymienne, które znalazły swoje miejsce w oczyszczaniu wody
i ścieków.
Zeolit cechuje się szerszym zasobem specyficznych cech fizykochemicznych, jak: wysoka pojemność sorpcyjna i jonowymienna, selektywność jonowymienna, zdolność molekularno-sitowa, aktywność katalityczna (szczególnie w formie wodorowej)
oraz termo-stabilność strukturalna w temperaturach do 700-750°C,
które to właściwości są wykorzystywane w wielu dziedzinach współczesnej techniki.
W praktyce najczęściej stosowanym zeolitem w oczyszczaniu wody jest klinoptylolit, jako że posiada doskonałe właściwości pod względem wymiany jonowej, adsorpcji, stabilności i trwałości struktury.

Oczyszczanie i uzdatnianie wody pitnej
Zeolit doskonale sprawdza się w procesach filtracji jako złoże w domowych filtrach
do oczyszczania wody. Poprawia jakość oczyszczonej wody, skutecznie usuwa jony amonowe, oraz zmiękcza wodę jednocześnie poprawiając jej pH. Może być stosowany do mechanicznego oczyszczania jak i biologicznego oczyszczenie, ponieważ wspomaga rozwój baterii, które wspomagają utlenianie się NH3 i NO3.

zeolit-uzdatnia wodę

Oczka wodne, stawy kąpielowe oraz hodowlane
Zeolit jest doskonałym złożem filtracyjnym, który sprawdza się w warunkach gdzie występuje duże stężenie amoniaku. Którego źródłem są zazwyczaj resztki pokarmu ryb, jak również ekskrementy. Zeolit klaruje wodę oraz zapobiega rozmnażaniu się glonów. Przy wykorzystaniu zeolitu jako złoża filtracyjnego trzeba pamiętać, że najlepiej sprawdza wtedy, kiedy woda przepływa przez system filtracyjny.

Baseny, akwaria
Wielu firm obsługujących baseny stosuje zeolit jako wkład filtracyjny, co daje wiele oszczędności finansowych w wymianie i recyrkulacji wody. Zeolit dość łatwo regeneruje się jak również nakład finansowy związany z tym procesem jest o wiele niższy niż przy innych złożach. Zeolit również znalazł swoje miejsce wśród wielu producentów filtrów akwariowych również miłośników i hodowców ryb. Zeolit można zastosować jako złoże na dno akwarium bądź jako wkład w systemach filtracyjnych do mechanicznego oraz biologicznego oczyszczania wody. Zapewnia równowaga biologiczną w akwarium, wspomaga wzrost roślin akwariowych. usuwa trujące dla ryb substancje takie jak: amoniak i fosforany, zmniejsza ilość szkodliwych substancji w wodzie.

Oczyszczanie wody i ścieków
Naturalny zeolit jest ekologicznie bezpiecznym materiałem filtrującym i zmiękczającym wodę. Ponadto, poprzez wymianę jonową, wykazuje doskonałe właściwości usuwania wapnia, żelaza, manganu oraz amonu.

Zeolit okazał się skutecznym materiałem usuwającym z roztworów wodnych m.in.:
Azot amonowy,

Metale ciężkie i alkaliczne,
Pierwiastki promieniotwórcze,
Twardość wody,
Związki chloroorganiczne (THM),
Zanieczyszczenia olejowe i ropopochodne.

Zeolit jako naturalny minerał otrzymał atest higieniczny Państwowego Zakładu Higieny, potwierdzający jego przydatność w poprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia w procesach filtracji na stacjach uzdatniania wody.

 

zeolit-dla-kwiatow